KÜN Diş Hekimliği Fakültesi 1. sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Kapadokya Üniversitesi (KÜN) Diş Hekimliği Fakültesi 1’inci sınıf öğrencileri için “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi.

KÜN Diş Hekimliği Fakültesi 1. sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

KÜN Uçhisar Sanat Yerleşkesi’ndeki törende, öğrencilere beyaz önlükleri, protokol ve Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri tarafından giydirildi.

Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Öztürk, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Pişkin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Dr. Umut Kural, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Serdar Sütcü, NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat İçen, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Öztürk, yaptığı konuşmada; “Bu yıl öğrencilerimiz ilk defa beyaz önlük giyecekler ve mesleklerine başlangıç yapacaklar. Beyaz önlük benim aklımda şeffaflığı, dürüstlüğü, doğruluğu, parlaklığı ve bütün güzellikleri temsil ediyor. Toplumumuzun beyaz önlüklülerden yani hekimlerden, diş hekimlerinden beklentisi, talepleri üst düzeydedir. Bu talepler hiçbir zaman eksilmez, üstelik artarak devam eder ve süreklidir. Bu da hekimlere düşen görevi daha da zorlaştırır. Bu beklentiye cevap vermek, bu beklentiyi karşılamak, haklı talepleri karşılamak oldukça zordur. Bu zorluklar sizi yıldırmasın, umutsuzluğa sevk etmesin. İnanıyorum giydiğiniz beyaz önlük gibi temiz, saf ve beyazın bitmez ferahlığı gibi hizmetler üretmek, kendinizi en iyi şekilde yetiştirmek için gayret göstereceksiniz. Bu konuda Üniversitemiz bütün imkanları, donanımları ve öğretim görevlileriyle sizin yanınızdadır ve hizmetinizdedir. Her zaman Üniversitemiz sizin için bir yuva olma özelliğini sürdürecektir. Sizlere üstün başarılar ve parlak gelecek diliyorum, bahtınız ve ufkunuz açık olsun” dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Pişkin ise konuşmasında, “Bugün mesleğe başladığınız ilk gün, hep beraber kutlayacağız. Sizi bu mesleğe bugün yapılacak beyaz önlük giyme töreniyle dahil edeceğiz. Genç olmak dünyanın en güzel şeyi, sadece bir genç dünyayı değiştirebilir. Bu ülkeyi, bu toprakları, bu kutsal yuvayı ve bu dünyayı daha iyi bir yer yapmak için her gün çabalayacağız. Bugün beyaz önlüklerinizi giyeceksiniz, beyaz umudun rengidir işte bu nedenledir biz doktorlar 60'lı yıllardan beri beyaz giyiyoruz. Sizler umudun çocuklarısınız, giydiğiniz bu beyaz önlükler leke kaldırmaz, en ufak bir leke bu önlüklerde görünür, o yüzden önlüğünüze asla leke sürdürmeyin" diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Prof. Dr. Bahadır Giray tarafından diş hekimliği 1’inci sınıf öğrencilerine beyaz önlük giyme münasebetiyle ilk ders verildi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145