KÜN’de ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi

Kapadokya Üniversitesinde (KÜN) Uyuşturucu, alkol, tütün gibi madde bağımlılıkları ile kumar, teknoloji bağımlılığı gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele programı kapsamında uyuşturucu madde kullanımının zararlarını anlatmak için ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi.

KÜN’de ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ konferansı düzenlendi

KÜN Ürgüp Sağlık Yerleşkesinde yapılan konferansa, KÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol, KÜN  Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Rukiye Yalap, KÜN Eğitim Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Ayfer Coşkun ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden (NEVÜ) davetli öğrenciler katıldı. 

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışmaları olan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür ‘Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi’ başlıklı konferansta öğrencilerle buluştu.

 Uyuşturucu maddelerin yaygınlığı, risk grupları, uyuşturucu maddeye yönelme sebepleri üzerinde duran Prof. Dr. Tülin Oygür, madde bağımlılığını engellemek adına yapılan çalışmaları aktardı ve sonraki süreçte olası önleyici çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Konferans, katılımcıların görüş ve teşekkürlerini bildirmesinin ardından Kapadokya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vesile Şenol’un Prof. Dr. Tülin Oygür’e hediye takdimi ile sonlandı.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145