Kapadokya’nın ilk butik oteli 

Museum Otel’in sahibi Ömer Tosun; 1998 yılında restorasyonuna başlanan butik otelin 2003 yılında zamanın Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu tarafından hizmete açıldığını söyledi.

Kapadokya’nın ilk butik oteli 

Museum Otel’in yaklaşık 10 bin metrekare geniş ve eşsiz bir alanda kurulu bulunduğunu ve 50 çalışanı ile hizmet verdiğini belirten Tosun “Eski harabe ve yıkıntılar orjinaline uygun bir tarzda restore edilerek oteli oluşturduk. Eşsiz konumu sayesinde tüm oda, restoran ve teraslar Kapadokya’nın muhteşem manzarasına sahiptir. Otelimizde 17’si süit olmak üzere 30 oda bulunmaktadır. Süitlerden 5 tanesi istenildiği anda kral dairesi haline getirilmektedir. Her odamız ikişer kişi olarak dizayn edilmiş olup toplam kapasitemiz 60 kişi” diye konuştu. 

Kaya mekanların otele adeta yeraltı şehri hüviyeti kazandırdığını kaydeden Tosun,  orijinaline uygun olarak restore edilen mekanlar oluşturulurken çevreye saygıya ve uyuma özellikle dikkat edilmiştir. Otelimiz aynı zamanda müze konumunda bulunmaktadır. Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş antika koleksiyonu ile dünyanın en değerli keçeleri otelimizin çeşitli yerlerine asılı vaziyette ziyaretçilerimize sunulmaktadır. Otelimizde 2 ayrı restoran bulunmaktadır. Birinde, kaybolmaya yüz tutan yöre yemekleri sunulurken, Lil’a Restoranımızda ise, çeşitli yöre ve ülkelere ait yemekler tamamen organik ürünlerden yapılmış olarak servis edilmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER