Türkiye'nin en havalı festivali başladı

Ürgüp Belediyesi tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Kapadokya Balon Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Sıcak hava balonlarının da katıldığı kortej renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye'nin en havalı festivali başladı

Ürgüp Belediyesi tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Kapadokya Balon Festivali Cumhuriyet Meydanı’ndan kortej yürüyüşü ile başladı.

Yürüyüşe Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Yurtdışından gelen folklor ekipleri, bisiklet yarışçıları, sıcak hava balonları korteje renk kattı.

TÜRKİYE’NİN EN HAVALI FESTİVALİ

Festivalde konuşan Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk, festivalin büyük bir katılımla başladığını belirterek, “Festivalimiz Ürgüp’ümüze, bölgemize hayırlar getirsin. Türkiye’nin en havalı festivali diye adlandırdığımız, festivalin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. 24 balon firmamızın katıldığı güzel bir dört gün olacak. Akşamları konserlerle, nigh glow şovlarıyla, sabahları balon uçuşlarıyla bölgede yoğun bir hareketlilik ve katılım olsun istiyoruz.” dedi.

“AMACIMZI BÖLGE TURİZMİNE KATKI SAĞLAMAK”

Festivalin bölge turizmine katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini kaydeden Aktürk, “Temel amacımız bölgenin turizm zenginliğine katkı sunması. Fazla ziyaretçiyle hareketliliğin bölgeye ekonomik, kültürel, sosyal anlamda birçok yeniliğin ve katkısının olmasını çok önemsiyoruz. Şu an uçaklarda ve otellerde yer yok.” diye konuştu.

ECE SEÇKİN SAHNE ALDI

Festivalin ilk gününde ünlü şarkıcı Ece Seçkin konser verdi.

Akşam saatlerinde sahneye çıkan Ece Seçkin, hareketli şarkılarıyla festival alanını dolduran binlerce kişiyi eğlendirdi.

Ece Seçkin’in konserinde sıcak hava balon sepetleri ateşleme yaparak ışık gösterisi sundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2022, 11:24

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER