Yerli balonlar ticari uçuşlara başladı

Kapadokya’da yerli olarak üretilen 6 sıcak hava balonu ticari uçuşlara başladı.

Yerli balonlar ticari uçuşlara başladı

Kapadokya'da yerli üretim sıcak hava balonları test sürecinin ardından ilk kez ticari uçuş yaptı.

Bölgede faaliyet gösteren Pasha Balloons tarafından üretilen 6 adet yerli sıcak hava balonu, Kapadokya semalarına yükseldi.

Farklı yolcu kapasitelerine sahip sıcak hava balonları ile 68 yerli ve yabancı turist peribacalarını gökyüzünden izledi.

Turistler yaklaşık 45 dakika boyunca Kapadokya’yı kuşbakışı izleme imkanı buldu.

Pasha Balloons Yönetim Kurulu Başkanı Halis Aydoğan, yaptığı açıklamada, yerli imkanlarla üretilen sıcak hava balonlarının Kapadokya’ya renk kattığını söyledi.

Yerli üretim balonunda hedeflerinin yurt dışına ihraç olduğunu aktaran Aydoğan, “Geçen sene ekim ayında ilk yerli üretim balonumuzu test amaçlı uçurmuştuk. Bugün de yaklaşık 6 balonumuz yolcu uçuşlarına başladı. 28 kişilikten 4 kişiliğe kadar değişik ebatlardaki balonlarımızla artık Kapadokya'da misafirlerimizi taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Heyecanlıyız, bugün ilk uçuşlarını misafirlerimiz ile beraber gerçekleştirdiler. Bugün gökyüzünde yerli balonlarımızı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz dünyanın farklı noktalarında yerli ve milli balonlarımızın uçmalarını sağlamak.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 15:07

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93