2022 Yılı verimlilik proje ödülleri yarışması bilgilendirmesi

Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden “2022 Yılı Verimlilik Proje Ödülleri” yarışması ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

2022 Yılı verimlilik proje ödülleri yarışması bilgilendirmesi

Verimlilik Hikayenizi Tüm Türkiye Duysun”

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, yarışmanın hedef kitlesinin sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren mikro, küçük, orta büyüklükteki ve büyük ölçekli işletmeler ile kamu kurumları olduğu belirtildi.

Yarışma başvurularının 20 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı kaydedilen açıklamada; “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca, verimlilik uygulamalarının başta işletmeler olmak üzere toplumun her kesiminde bilinmesi ve yaygınlaştırılması, kurum ve kuruluşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımın artırılması, verimlilik konusunda yürütülen projelerin kamuoyuna duyurulması, uygulanmış projelerin sağladığı yararların tanıtılması ve verimliliği artırma konusunda yürütülecek yeni projelerin teşvik edilmesini sağlamak amacına yönelik olarak 2014 yılından itibaren her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” yarışması düzenlenmektedir.

2022 yılında düzenlenecek yarışma için başvurular 20 Haziran – 22 Temmuz 2022 tarihleri arasında https://vpo.sanayi.gov.tr web adresinden online olarak yapılabilecektir.

Bahse konu yarışmanın hedef kitlesi, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren mikro, küçük, orta büyüklükteki ve büyük ölçekli işletmeler ile kamu kurumları olup, proje konularını ise; Ar-Ge, Dijital Dönüşüm, İşgücü Verimliliği, Kaynak Verimliliği, Sürdürülebilir Üretim, Süreç İyileştirme, Temiz Üretim, Enerji Verimliliği, Yerlileştirme, Yeşil Dönüşüm teşkil etmektedir.

Yarışmaya ilişkin, Bakanlığımızca gerçekleştirilecek Verimlilik Proje Ödülleri çevrimiçi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı 29 Haziran Çarşamba günü 09.30-10.30 saatleri arasında çevrimiçi düzenlenecek olup, ilgililere önemle duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93