Akılcı ilaç kullanımı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı

Sağlık Bakanlığı Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı ilaç Kullanımı Dairesi ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Nevşehir akılcı ilaç kullanımı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda iki oturumda yapıldı.

Akılcı ilaç kullanımı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı

Toplantıya, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Aşı Enstitüsü Başkanı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Allerji ve İmünoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Ülker Tamay’da, Nevşehir İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Hakan Öcal, Uzman Eczacı Mesil Aksoy, müdürlük yöneticileri, doktorlar ve eczacılar katıldı.

Açılış konuşmasını Öcal yaptıktan sonra, Aksoy, "verilerle antibiyotik kullanımı “ başlıklı sunumu yaptı. Kara ise "Covid - 19 Pandemisin de Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Akılcı Yaklaşım" başlıklı sunum yaptı. Ardından Tamay da “Penisilin Alerjisi " başlıklı sunumunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 16:33

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER