“Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı hayırlı olsun”

AK Parti Nevşehir Milletvekili Açıkgöz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı tekrar hayırlı olsun. Hacı Bektaş Veli'nin Nevşehir'den dünyaya uzanan barış, kardeşlik ve sevgi iklimiyle tüm insanlığı kucaklayacağına inanıyoruz.” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, TBMM’de gündem dışı konuştu.

“Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı hayırlı olsun”, diyen Açıkgöz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı bu öğretilerin ve değerlerin tüm dünyaya duyurulması için ve dünyanın en çok ihtiyacı olan barış, kardeşlik ve sevginin yaygınlaşması için bir fırsattır.” dedi.

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasının Türkiye kardeşliği önem taşıdığını aktaran Açıkgöz, şunları söyledi: “Pir Hünkâr Hacı Bektaş Veli öğretiyle düşünce dünyamızın derinliklerine inen "Bir olalım, iri olalım, diri olalım." ilkesiyle birlik ve beraberliği tebaasına öğütleyen kadim bir şahsiyettir. Fahri kainat efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) ve onun en önemli yol arkadaşlarından olan Halifemiz Hazreti Ali’nin (RA) aydınlattığı yollardan yürüyen Hacı Bektaş Veli, tarihî şahsiyetiyle Nevşehir'imizi onurlandırmıştır. Anadolu ferasetini, irfanını, ahlakını öylesine güçlü temeller üzerine oturtmuş ki bu değerler bütünüyle, tümüyle bugün de yaşatılmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesiyle Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasının Türkiye kardeşliği için taşıdığı önemi vurgulamak istiyorum. Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulmasından duyduğum sevinci, mutluluğu sizlerle paylaşıyorum. Bu Başkanlığa vesile olanlardan Allah razı olsun, minnettarlığımızı arz ediyoruz; milletimize ve devletimize hayırlı olsun. İşte bu şehir, Nevşehir Kapadokya, her yönüyle dopdolu, canlı bir şehir; bu şehrin bir parçası olmaktan, bu şehre hizmetkâr olmaktan her daim büyük bir onur ve şeref duymaktayım. Bu vesileyle, Pir Hacı Bektaş Veli hazretlerinin memleketi; eşsiz güzellikleriyle, doğal güzellikleriyle ülkemiz turizminin dinamik bir merkezi olan; her fırsatta misafirlerimizi çağırdığımız; aziz milletimizi ve çok kıymetli, değerli milletvekillerimizi her zaman davet ettiğimiz Kapadokya'mıza sizleri bekliyoruz ve tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2022, 12:58

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145