Atalay’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Atalay’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Atalay, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün 30 Ağustos 2022, Başkomutan (Mustafa Kemal Atatürk) Meydan Savaşı ve Büyük Zaferimizin 100.yıl dönümüdür, hepimize, Büyük Türk Milletine kutlu olsun.

Birinci Dünya savaşından Osmanlı Devleti yenik çıkmış ve ardından Anadolu toprakları emperyalist müttefik devletleri tarafından paylaşılmıştı. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milletini yanına alarak, yeniden ve yeni bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurmak için, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlattığı,(Milli Mücadelenin) Kurtuluş Savaşının en önemli dönüm aşaması kuşkusuz, beş gün, beş gece devam eden (Afyon Dumlupınar)“Başkomutan Meydan Savaşı”dır. Atatürk’ün ifadesiyle “düşmanın bütünüyle yok edilmesi” kararı ile başlatılan savaş, büyük zaferle sonuçlanmıştır.

Değerli halkımız şimdi bize düşen en büyük görev, Kurtuluş Savaşı döneminde olduğu gibi, Vatanımızın bütünlüğü ve Milletimizin birliğini korumaktır. Zira emperyalist ülkeler,(içimizdeki bölücü işbirlikçilerin de desteği ile) Türkiye sevdalarından asla vazgeçmediler. Yunanistan’ı adeta zapt eden ABD’nin, Karadeniz’den başlayıp Ege Denizi, Doğu Akdeniz, Suriye ve Irak sınırına kadar kurduğu askeri üstlerde, silahların namluları Ülkemize çevrilmiş bulunmaktadır. Başta Büyük Atamız ve tüm şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu, Türkiye Cumhuriyeti’miz sonsuza kadar Var olsun.”

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137