Atatürk portresini atan müdür hakkında soruşturma başlatıldı

Nevşehir’de Merkez Çardak İlkokulu Okul Müdürünün Atatürk portresini hurdaya attığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından güvenlik birimlerince inceleme başlatıldığı, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Atatürk portresini atan müdür hakkında soruşturma başlatıldı

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ““29 Eylül 2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarında ilimiz Merkez Çardak İlkokulu Okul Müdürünün Atatürk Portresi, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı tablolarını hurdaya attığı/sattığı yönündeki paylaşımlar ile ilgili aşağıdaki açıklamaya gerek duyulmuştur.

Bahsi geçen okulumuzun kullanıma açılacak olan bölümündeki malzemeler boşaltılırken oluşan, milli ve manevi değerlerimizle örtüşmeyen, tasvip etmediğimiz bazı görüntüler sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılmıştır.

Konu hakkında güvenlik birimleri tarafından durum ve şahıslarla ilgili yerinde inceleme yapılmış olup olayla ilgili gerekli tutanaklar tutulmuştur.

Ayrıca olay adli makamlara bildirilmiş olup müdürlüğümüz tarafından da ivedilikle inceleme soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145