Başkan Süslü’den Öğretmenler Günü mesajı

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu ve Ortaokulunda görev yapmakta olan öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

Başkan Süslü’den Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Süslü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir milletin ileri medeniyet seviyesine ulaşabilmesi, diğer milletlerle yarışabilmesi, onları geçebilmesi ancak iyi bir eğitimle mümkün olabilir. İyi bir eğitim ise çağın ihtiyaçlarına göre yetişmiş, kalbi ülkesi ve milleti için çarpan öğretmenlerle verilebilir.

İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin müntesipleri olarak bizlere okumayı öğreten öğretmenlerimize minnetimiz yaşadığımız sürece devam eder. Ailemizdeki ilk öğretmenler olan anne ve babalarımız, sonra okullardaki öğretmenlerimiz hayatımızın şekillenmesinde en büyük paya sahiptir.

Gençlerimizi ve geleceğimizi emanet ettiğimiz, ülkemizin her köşesinde fedakârca hizmet veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerinde bulundu.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145