Birlik ve beraberlik koşusu ve sancak koşusu düzenlenecek

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı etkinlikleri içerisinde günün anlam ve önemine uygun olarak 15 Temmuz birlik ve beraberlik koşusu, 15 Temmuz 2022 tarihinde Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından 81 ilde aynı tarihte eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Birlik ve beraberlik koşusu ve sancak koşusu düzenlenecek

81 ilde aynı anda 15 Temmuz günü saat 18.00’da yapılacak olan 15 Temmuz birlik ve beraberlik koşusu, Tarık Kesekçi Parkı önünden başlayıp Nevşehir Valiliğinde sona erecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri’’ kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl düzenli olarak yapılan sancak koşusu, İnanç, dirayet, birlik ve beraberlik ruhuyla ay yıldızlı sancağı taşımak, milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak ve 15 Temmuz’da şehit olanların anısını yaşatmak amacıyla yapılacak.

81 ilde aynı anda 15 Temmuz günü saat 20.00’da yapılacak olan sancak koşusu, Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi önünden başlayıp TÜİK Meydanında sona erecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir tüm halkı 15 Temmuz birlik ve beraberlik koşusuna ve sancak koşusuna davet etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2022, 10:47

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER