Büyük Önder Atatürk Nevşehir’de anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84’üncü yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de anıldı.

Büyük Önder Atatürk Nevşehir’de anıldı

Nevşehir Valiliği önünde düzenlenen törene Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları ve öğrenciler katıldı.

Nevşehir Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören çelenk sunumu ile başladı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumun ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihal ettiği saat olan 09.05’te çalan siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Atatürk Anıtı’ndaki bayraklar yarıya indirildi.

Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

10 Kasım etkinlikleri Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde devam etti.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen sergi protokol üyelerinin katılımıyla açıldı.

Açılışın ardından katılımcılar sergiyi gezdi.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek tüm hayatını Türk Milletine hizmet ederek geçirmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde, tekrar hatırlıyor ve herkese hatırlatıyoruz ki Cumhuriyet bizlere emanettir. Her bir ferdimiz, Atatürk’ün emanetine ve vasiyetine yine onun ilke ve inkılapları doğrultusunda tüm varlığıyla sahip çıkacaktır. Bu duygularla Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilerin şiir okudu, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145