Gazeteci-Yazar Oğuz Özdem’in kitapları film oluyor

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) üyesi Gazeteci-Yazar Oğuz Özdem’in konusu mübadele olan kitapları senarist Orhan Kaya tarafından senaryolaştırıldı.

Gazeteci-Yazar Oğuz Özdem’in kitapları film oluyor

NGC Üyesi Gazeteci-Yazar Oğuz Özdem’in 2007 yılında yazdığı “Biz Vatanımıza Hasret Öldük Yavrularım”, 2019 yılında yazdığı “Anne Ne Olur Artık Ağlama” ve 2020 yılında yazdığı “Yadırgı” adlı hikayelerin birleşiminden oluşan senaryo senarist Orhan Kaya tarafından “Despina” adı ile kaleme alındı.

Yazar Özdem, “Despina” adlı senaryonun konusunun mübadelenin acı yüzü olduğunu ve olayların Niğde, Nevşehir ve Kayseri üçgeni içerisinde geçtiğini belirterek senaryo film haline dönüştüğünde Kapadokya’mızda şu ana kadar yapılmamış bir dönem filmine imza atılacağını söyledi.

“Despina” adlı senaryo ile bölge adına önemli bir film çalışmasına imza atılacağını söyleyen Özdem, sonraki aşamalarda nelerin olacağını, oyuncu ve yönetmen konusunun senarist Orhan Kaya tarafından ilerleyen günlerde belirleneceğini vurgulayarak filmin Kapadokya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2022, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93