Hayvan Pazarı bayrama kadar açık

Türkiye’nin en modern canlı hayvan pazarlarından birine sahip olan Nevşehir Ticaret Borsası Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Hayvan Pazarı bayrama kadar açık

Nevşehir Alacaşar yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarının bu yıl da Nevşehir halkına en iyi şekilde hizmet vereceğini belirten Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş; “Nevşehir Canlı Hayvan Pazarına Bu yılda hem satıcılarımız hem de kurban alacak vatandaşlarımız pazarımıza gelecek ve kurbanlıklarını güvenli bir şekilde alacak. Bizlerde iyi bir şekilde hizmet verilmesi için tüm çalışmalarımızı tamamladık.” dedi.

Nevşehir Hayvan Pazarı’nın pazar gününden itibaren Kurban Bayramı’nın 1’nci gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

Nevşehir'de Alacaşar yolu üzerinde kurulu bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Hayvan Pazarı'nda yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hareketlilik yaşanıyor. Hayvan pazarında küçükbaş hayvanların fiyatı 2 bin lira ile 4 bin 500 lira arasında değişirken, büyükbaş hayvan fiyatları 15 bin liradan başlayıp 45 bin liraya kadar çıkabiliyor.

SON BİR HAFTA HAYVAN ALIM- SATIMI YAPILABİLECEK

Pazarda hayvan satıcıları ile kurbanlık telaşına düşen vatandaşlar arasında kıyasıya pazarlıklar yaşanırken, satıcılar fiyatların düşük olmasından alıcılar ise yüksekliğinden yakındı.

Bu arada hayvan pazarlarında satışa sunulan kurbanlık hayvanların bulaşıcı hastalıklar yönünden kontrolleri Nevşehir Ticaret Borsası'nın görevli veteriner hekimlerce yapılıyor. İl ve merkez ilçe dışından getirilen hayvanlar için Veteriner Sağlık Raporu aranırken, merkez ilçe köylerinden getirilen hayvanlarda ise menşe şehadetnamesi kontrolü yapılıyor.

İl Jandarma Alay Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve zabıta ekiplerince canlı hayvan nakillerinin kontrol altına alındığı belirtildi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93