İl geneli ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından il genelinde görev yapmakta olan din görevlileri arasında ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.

İl geneli ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmelerini, planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerini ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarını sağlamak amacıyla “Ezanı Güzel Okuma Yarışmaları” düzenleniyor.

Bu kapsamda 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Nevşehir İl Müftülüğü tarafından “İl Geneli Ezanı Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

“Ezanı Güzel Okuma Yarışması” İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya başkanlığında, İl Müftü Yardımcısı Selami Kurt, Şube Müdürü Bünyamin Aksöz, Kur’an Kursu Öğreticisi Fatih Ateş ve Müezzin-Kayyım Mustafa Kaymaz’dan oluşan seçici kurul marifetiyle 30 Haziran Perşembe günü saat 13.30’da Nevşehir Merkez Hacıbekir Kurt Camii'nde gerçekleştirildi.

Seçici Kurul tarafından yapılan yarışmada Avanos Şehit Şevket Tekin Merkez Camii İmam-Hatibi Mustafa Gökçen birinci oldu ve Kayseri'de yapılacak olan bölge yarışmasında Nevşehir’i temsil etmeye hak kazandı.

Yarışmada Kozaklı Doyduk Köyü Camii İmam-Hatibi Sabri Can Sağlam ikinci, Ürgüp Başdere Köyü Eyüplü İmam-Hatibi Mehmet Ali Toy ise üçüncü oldu.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER