Köylerde muhtarlık binalarının yapım, bakım ve onarımları devam ediyor

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerine gönderilen ödenekle köylerde muhtarlık binası, taziye evi, çok amaçlı salon yapım çalışmaları devam ediyor.

Köylerde muhtarlık binalarının yapım, bakım ve onarımları devam ediyor

İl Özel İdaresi tarafından köylerde yapılan muhtarlık binası, taziye evi, çok amaçlı salon, yapım, bakım ve onarım çalışmaları için İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerine ödenek gönderiliyor. Aynı zamanda kum, çakıl ve çimento gibi malzeme desteği veriliyor. Gönderilen ödenekler ve malzemelerle muhtarlık hizmet binalarının yapım, bakım ve onarımları gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Acıgöl’e bağlı Karacaören Köyü köy konağı ve muhtarlık binası tamamlanması, Topaç Köyü tuvalet inşaatı yapımı ile Bağlıca Köyü köy konağı yapımı,

Avanos’a bağlı Ayhanlar Köyü Cemevi bakım ve onarımı ile Paşalı Köyü camisinin bakım ve onarımı,

Derinkuyu’ya bağlı Suvermez köyünde bulunan park ve camilerin bakım ve onarımı,

Gülşehir’e bağlı Civelek Köyü Kültür ve Taziye Evi inşaatı ile Ovaören Köyü tuvalet, morg, garaj ve duş yapımı,

Hacıbektaş’a bağlı Şahkulu Cemevi bakım ve onarımı, Killik Köyü köy odası bakım ve onarımı, Yeniyapan Köyü köy odası bakım ve onarımı, Çayırbağ Cemevi’nin bakım ve onarımı, Aşıklar köy odası bakım ve onarımı, Başköy Köyü köy odası bakım ve onarımı, Akçataş ve Mikail köyleri köy odası tadilatı ile Kisecik Köyü mezarlık bakım ve onarımı,

Kozaklı’ya bağlı Çayiçi Köyü köy konağı bakım ve onarımı, Belekli Köyü taziye evi, Ayli Köyü köy konağı tadilatı ve yeni lavabo yapımı, Ayli Köyü taziye evi yapımı,

Ürgüp’e bağlı İbrahimpaşa Köyü taziye evi yapımı, Ayvalı Köyü imam Lojmanı yapımının tamamlaması ve Başdere Köyü muhtarlık binası çatı onarımı çalışmaları için İl Özel İdaresi tarafından İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerine ödenek gönderilerek belirtilen yerlerdeki çalışmalar hızla gerçekleştiriliyor.

Genel Sekreter Kamil Duru, saha çalışmaları kapsamında belirtilen yerleri ziyaret ederek yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Gülşehir’e bağlı Eskiyaylacık köyünde yapımı devam eden muhtarlık binasını inceleyen Genel Sekreter Duru; “Köylerimizin ihtiyaçları Kaymakamlıklarımızın altında bulunan İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerine iletilmekte, birliklerimiz tarafından hazırlanan projelerin ödeneği ise İdaremiz tarafından karşılanmaktadır. Köylerimizde yaşayan insanların her imkandan faydalanabilmeleri amacıyla yapılan bu projeler tamamlandığında büyüyen, güçlenen ve müreffeh yarınlara doğru koşan ülkemizin en küçük idari birimi olan köylerimizin gelişmişliğine katkısının büyük olacağı kanaatindeyim.” dedi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER