MEDAŞ’tan enerjide dijitalleşme

MEDAŞ, bağlantı süreçlerinden yapılan sistemsel geliştirmelerle enerjide dijitalleşmeye gidildiğini duyurdu.

MEDAŞ’tan enerjide dijitalleşme

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ),  müşterilerine karşı sorumluluklarının bilincinde bir şirket olduklarını ve kaliteli hizmetleriyle sektöründe lider kuruluş olmaya devam ettiklerini ifade etti.

MEDAŞ’tan yapılan açıklamada, “Müşterilerine yerinde hizmet götürmeyi hedef edinmiş, mobil teknolojileri etkin kullanarak kurduğu dijital platform ile paydaşlarına internet üzerinden başvuru yapma imkanı sağlıyor. Teknolojinin hayata entegre edilmesi amacıyla Tüketici Hizmetleri Müdürlüğünde yürütülen; bağlantı görüşü, dağıtım sistemine bağlantı anlaşması ve tesisat kontrol işlemlerinin tamamını coğrafi bilgi sistemi ile ilişkilendiren Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., bağlantı taleplerine ilişkin tüm süreçlerin döngüsünü takip ederek kullanıcılara sunulan hizmetin kalitesini farklı bir boyuta taşımaktadır.

Bağlantı süreçlerinde yapılan sistemsel geliştirmeler ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bağlantı görüşlerini e- imza ile oluşturmuş ve geçmiş yıllarda 20 günde sonuçlanan bağlantı görüşü süreci ortalama 3 günde tamamlanarak hizmet kalitesi artırılmıştır. Bunun yanı sıra doğanın gelecek nesillere bırakılacak en önemli miras olduğu bilinciyle; hem bağlantı görüşü hem de projede e-imza uygulamasıyla kağıt israfının önüne geçilerek çevreci bilinç adına bir farkındalık oluşturmuştur.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER