Nevşehir'de can Azerbaycan'a destek konvoyu

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği tarafından, "Gardaşlık zamanı" sloganıyla Azerbaycan'a destek için konvoy düzenlendi.

Nevşehir'de can Azerbaycan'a destek konvoyu

Ermenistan güçlerinin Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ve Azerbaycan topraklarını işgaline tepki göstermek isteyen vatandaşlar, organize edilen etkinliğe katılmak için Nevşehir Şehitliğinde buluştu.

Kent merkezinden geçilerek Milli İrade Caddesinin sonuna kadar devam eden konvoyda vatandaşlar, Azerbaycan ve Türk bayrakları açtı.

Etkinlikte, basın açıklaması yapan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenci Ümit Guliyev, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgalini yıllardır sürdürdüğünü, Azerbaycan halkının saldırgan tutumlara karşı artık tahammülü kalmadığını belirtti.

Ermenistan'ın tüm dünyanın suskun kaldığı yıllar boyu işgale devam etmeye çalıştığını kaydeden Guliyev, şöyle konuştu:

"1991 yılından beri yapılan hiçbir anlaşmaya uymayan ve görüşme sürecinde saldırmaya devam eden Ermenistan, 1992 yılında Hocalı'da yakın tarihin en kanlı soykırımlarından birini gerçekleştirdi. İşgalci tutumunu sürdüren Azerbaycan yeniden sivillere yönelik saldırılara başladı. Azerbaycan milletinin yanlarında olduğumuzu, uluslararası hukuktan kaynaklı haklarının destekçisi ve savunucusu olacağımızı bildirmek istiyoruz. Bütün ülkelerin vicdan sahibi insanlarını, işgale ve zulme karşı Azerbaycan'ın yanında yer almaya devam edeceğiz."

Açıklamanın ardından dernek başkanı Baki Öncel tarafından dua edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Keşke Valiliğimiz yapsaydı
Keşke Valiliğimiz yapsaydı - 2 yıl Önce

Bu konvoyu keşke Valiliğimiz yapsaydı. Yetimin yoksulun parasıyla 5 yıldızlı Otellerde zenginler ve Milletvekilleri ile kahvaltı veren sözde YARDIM ! kuruluşları düzenleyince katılasım gelmedi .

SIRADAKİ HABER