Nevşehir heyeti TOBB’un 70. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde

Nevşehir Oda ve Borsasının yer aldığı heyet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 70. kuruluş yıl dönümü etkinliğine katıldı.

Nevşehir heyeti TOBB’un 70. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, Meclis Başkanı Seyit İnce, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı (NTB) İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı ve TOBB Delegeleri Mehmet Ali Öbekli, Cengiz Yıldız, Musa Ertaş, Necdet Civelek, Bülent Yücel, Ali Aslan ile NTSO Genel Sekreteri İsmail Hakkı Aydoğan ve NTB Genel Sekreteri Uğur Aydoğan, Ankara'da TOBB’un 70. Kuruluş yıl dönümü etkinliğine katıldı.

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu TOBB, 70’inci yılında 70 bin fidan dikerek hatıra ormanı oluşturma kararı aldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Oda ve Borsa camiası Ankara’da Birlik Merkezi’nde bir araya geldi.

TOBB’un 70’inci kuruluş yıl dönümünde; 81 ilden gelen iş dünyasının temsilcileri Ankara’da Birlik Merkezi’nde buluştu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıda; Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Başkanlığı yapmış olan Cemil Çiçek, Ticaret Bakanlığı yapmış olan Hayati Yazıcı, Milletvekilleri, Oda ve Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile delegeler yer aldı.

HİZMET ŞEREF BELGESİ VE TAKDİMİ

70. yıl etkinliğinde ayrıca 10-20-30 yıl görev yapmış delege ve genel sekreterlere hizmet şeref belgesi ve plaketleri takdim edildi. Bu kapsamda 20.'ci yılını tamamlayan NTSO Genel Sekreteri İsmail Hakkı Aydoğan ve NTB Genel Sekreteri Uğur Aydoğan ile 10. yılını tamamlayan Ürgüp TSO Genel Sekreteri Emrullah Başer'e TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından hizmet şeref belgesi ve plaketleri takdim edildi.

NEVŞEHİR İŞ DÜNYASI TOBB'DA TEK SES, TEK YÜREK

Nevşehir'in en büyük sivil toplum örgütlerinden Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve TOBB Delegeleri, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile buluşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

"TOBB'UN 70. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN"

TOBB’un 70. kuruluş yıl dönümü etkinliğine katılan NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız; "TOBB’un 70’inci kuruluş yıl dönümü için Oda Meclis Başkanımız, Borsa Başkanımız, Delegelerimiz ve Genel Sekreterlerimiz ile birlikte Ankara’dayız. Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde “Güçlü Ekonomi, Güçlü Türkiye” diyerek çalışmalarını sürdüren TOBB’un 70. yılı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş da; "Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin bu akşam TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 70. Kuruluş Yıl Dönümü törenine iştirak ettik. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin 70. kuruluş yıldönümünü kutluyor, bu büyük ailenin bir parçası olmaktan gurur duyduğumuzu belirterek üyelerimiz ve Nevşehir iş dünyası adına dünden bugüne emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

NEVŞEHİR İŞ DÜNYASI UYUMUYLA TAKDİR TOPLADI

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; "Nevşehir'de iş dünyasındaki birlikteliği takdir etmemek mümkün değil. Tüm başkanlarımı bu bağlamda tebrik ediyorum." dedi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER