Nevşehir’den Suriye’deki Necmettin Erbakan İlkokulu’na yardım eli

Suriye’nin İdlib kentindeki güvenli bölgede çocuklara eğitim verilen Necmettin Erbakan İlk ve  Otaokulu, yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanması amacıyla Nevşehir halkının desteği ile tadilattan geçirilecek.

Nevşehir’den Suriye’deki Necmettin Erbakan İlkokulu’na yardım eli

Suriye’de 11 yıldır süren savaşa rağmen, yaşam mücadelesi verdikleri ülkeyi terk etmeyen ve ülkelerine geri dönüş yapan ailelerin çocuklarının eğitim alabilmesini sağlayan okullarda faaliyetler sürüyor.

Savaşın acı yüzüyle tanışıp büyüyen çocuklar okullarda eğitim alarak ülkelerinin geleceğini kurtarmak amacıyla çaba harcıyor.

Nevşehir Genç İHH Teşkilatı, İdlib’deki Necmettin Erbakan İlk ve Otaokulu’nu yeni eğitim dönemine hazırlamak için kolları sıvadı.

Yaşanan çetin savaş ortamında yıpranan okul binasının boya ve tadilat işlemlerinin yapılması amacıyla başlatılan kampanya dolayısıyla hayırseverlerden destek bekleniyor.

Türkiye’nin çeşitli operasyonlarla ülkenin diğer bölgelerine nispeten daha güvenli hale getirilen İdlib’de yüzlerce çocuğun eğitim almasını sağlayacak okulun mazlumların geleceği açısından önemli olduğu vurgulandığı açıklama ile okulun bakım ve onarımı için yapılacak çalışmalar nedeniyle Nevşehirli hayırseverlerin ayni ve nakdi desteklerinin beklendiği belirtildi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93