NTB Aşure dağıtacak

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) muharrem ayı sebebiyle 15 Ağustos Pazartesi günü Saat: 08.30’da aşure dağıtacak.

NTB Aşure dağıtacak

NTB her yıl geleneksel olarak düzenlediği muharrem ayı aşure dağıtımını, bu yılda Nevşehir Ticaret Borsası Hizmet binası önünde gerçekleştirecek.

Tüm Nevşehir halkının ve İslam Âlemi’nin muharrem ayının hayırlara vesile olmasını temenni eden Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, tüm borsa üyelerini ve Nevşehir halkını aşure programlarına davet etti.

NTB Başkanı Salaş, “Bir Muharrem ayına daha eriştik. Muharrem ayı denilince akla aşure gelir. Aşure tabi ki muharrem ayında geleneksel olarak bir kültürü yaşatma adına yapılır ve dağıtılır. İçerisinde değişik lezzetleri içerir ama değişik zamanda değişik dönemlerde Allah dostlarının, peygamberlerin hep sıkıntılara girdiği ve sıkıntıların giderilmesi adına dostlara ikram edildiği bir üründür. İçerisindeki değişik ürünlerin bir araya gelerek, birlik, beraberlik nasıl oluşturulur, bir tat, bir lezzet oluşturduğu anlayışı içerisinde Cenab-ı Allah birliğimize beraberliğimize vesile kılsın. Hayırlı olsun.” dedi.

Salaş, “Aşurenin bereketini borsamız üyeleri ve halkımızla paylaşıyoruz. İnşallah halkımıza şifa olur, birlik ve beraberliğimizi pekiştirir” dedi.

Yer: Nevşehir Ticaret Borsası Hizmet Binası Önü

Tarih: 15 Ağustos Pazartesi günü

Saat: 08.30

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER