NTSO Başkanı Parmaksız’dan işletmeler için Kredi Garanti Fonu desteği talebi

NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız, Kovid-19'un etkisini yaşayan sektörlerin 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulanacak tam kapanma ile birlikte yaşayacağı finansal zorluklara değinerek KGF destekli yeni kredi olanaklarının da sunulmasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

NTSO Başkanı Parmaksız’dan işletmeler için Kredi Garanti Fonu desteği talebi

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Arif Parmaksız yaptığı açıklamada; “Turizm, hizmet, perakende gibi birçok sektör salgından etkilendi. 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanma ile bu etkilenme daha da artacak. Cumhurbaşkanlığımız ve ilgili bakanlıklarca açıklanan 31 Mayıs 2021’e kadar çeklerin bankalara ibrazı ile icra iflas takiplerinin ertelenmesi yönündeki yasal düzenleme ve KOSGEB destekli 5 milyar lira bütçeli destek paketi bir nebze de olsa mikro ve küçük ölçekli üyelerimiz rahatlatacaktır.

Ancak, salgının tüm dünyada ticaret ve ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri artarak sürüyor. Bu kapsamda üyelerimizin banka kredilerine erişiminin sağlanması ve salgın kısıtlamalarından yoğun şekilde etkilenen sektörlerimiz için yeni bir desteğe ihtiyaç var. En az 1 yıl ödemesiz KGF destekli yeni kredi olanaklarının sunulması, sektörleri rahatlatıp, taze güç verecektir. İçinden geçtiğimiz dönemi en az hasarla atlatmamızın en önemli desteği olacaktır.” dedi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93