Parmaksız; “Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas OSB hayırlı olsun”

NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız; “Nevşehir Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesi Ülkemize ve Nevşehir’imize hayırlı olsun” dedi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin kuruluş müjdesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Parmaksız açıklamasında; “Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Nevşehir Valiliğimiz öncülüğünde; Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir İl Özel İdaresi, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir Belediyesi, Kozaklı Belediyesi, Nevşehir Ziraat Odası’nın katılımları ile yüzde 54 ortaklık payı Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Nevşehir Ticaret Borsası’na ait Türkiye’nin 2. en büyük jeotermal kaynaklı sera organize sanayi bölgesinin kuruluşu ve tüzel kişilik kazanması ile ilgili olarak başta Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Ebubekir Gizligider’e, Nevşehir Valimiz İnci Sezer Becel’e, Nevşehir Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’ye, AK Parti İl Başkanımız Ali Kemikkıran’a, Tarım Reformu Genel Müdürü Kerim Üstün’e, Tarım ve Orman Bakanlığımızın kıymetli çalışanlarına ve projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.

Türkiye’nin 2. en büyük jeotermal kaynaklı sera tarıma dayalı ihtisas OSB’si özelliğine sahip Nevşehir Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas OSB’si ile 1 milyon 352 bin metrekare alan üzerinde 40 adet sera parseli, 16 adet sanayi parseli olmak üzere toplam 56 parselde, bin 500 kişi istihdam edilmesi, yıllık 750 milyon TL. ekonomiye katkı sağlanması, 40 bin ton sebze ve meyve üretimi hedeflenmekte.

Türkiye ve Nevşehir sevdamız ile devam ettiğimiz bu yolda Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu büyük proje içerisinde yer almak ve kuruluşuna katkı sağlamaktan duyduğumuz haz ile çalışmalarına devam edeceğiz.

Nevşehir Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesi ülkemize ve Nevşehir’imize hayırlı olsun.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2022, 22:10

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER