Ramazan Ünlü dünya ikincisi oldu

Çekya’da düzenlenen Down Sendromlular Atletizm Dünya Şampiyonasında Nevşehirli milli sporcu Ramazan Ünlü, cirit atmada dünya ikincisi, 1500 metre yürüyüş yarışmasında dünya üçüncüsü oldu.

Ramazan Ünlü dünya ikincisi oldu

20 - 27 Haziran tarihlerinde 12 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen Down Sendromlular Atletizm Dünya Şampiyonası Çekya’nın Nuymbuk kentinde düzenlendi.

Dünya Şampiyonasında cirit atma ve 1500 metre yürüyüş kategorilerinde mücadele eden sporcumuz Ramazan Ünlü, cirit atmada 21,89 ile dünya ikincisi, 1500 metre yürüyüş yarışmasında da dünya üçüncüsü oldu.

Ünlü şampiyonada Türk bayrağını dalgalandırarak Türkiye’yi gururlandırdı.

AÇIKGÖZ'DEN TEBRİK

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Ünlü'yü tebrik ederek, "Milli takım özel sporcusu, hemşehrimiz Ramazan Ünlü kardeşimi Çekya’da düzenlenen Down Sendromlular Atletizm Dünya Şampiyonasında 1500 metre yürüyüş yarışmasında dünya 3.’sü, 21.89 ile cirit atmada dünya 2.’si olarak büyük bir başarıya imza atmasından dolayı ve eğitimci antrenörü Tarkan Güney hocamızı da emeklerinden ötürü kutluyorum." dedi.

ÖZDEMİR: GURURLANDIK

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir de Ünlü’nün başarısıyla gururlandıklarını belirterek, “Sporcumuz başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dünya Şampiyonasında cirit atmada dünya ikincisi, 1500 metre yürüyüş yarışmasında ise dünya üçüncüsü oldu. Tekrardan göğsümüzü kabarttığı, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiği için teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93