Tarık Kesekci adı kütüphanede yaşayacak

Geçtiğimiz Kasım ayında Bursa-İzmir otoyolu Selçukgazi Viyadüğü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden uçak mühendisi Tarık Kesekci adına yaptırılan kütüphane hizmete açıldı.

Tarık Kesekci adı kütüphanede yaşayacak

Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinde Bursa’daki arkadaşları tarafından yaptırılan kütüphanenin açılışını Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Tarık Kesekci’nin annesi Beyhan Kesekci ve Tarık Kesekci’nin arkadaşları birlikte yaptı.

Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinde açılan kütüphaneyi gezen Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Tarık Kesekci’nin annesi Beyhan Kesekci duygu dolu anlar yaşadı.

Tarık Kesekci’nin sosyal medya hesaplarında paylaştığı “Ben uçak yapmayı okulumdan, neden uçak yapmam gerektiğini mazlum coğrafyalara gittikçe öğrendim” sözünü okuyan Vali Becel “Tarık kardeşimizin ismi her yerde yaşasın” temennisinde bulundu.

Vali Becel daha sonra Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinde yapılan müzik sınıfının da açılışını yaparak öğrenciler tarafından verilen mini konseri de dinledi.

Tarık Kesekci; Baykar Savunma Sanayi Şirketinde İHA ve SİHA'ların yapımında performans ve analiz takım lideri olarak görev yapıyordu.

İHA

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93