Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi toplandı

Nevşehir Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Toplantısı Nevşehir Valiliği Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu Başkanlığında toplandı.

Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi toplandı

Toplantıya İl Kriz Merkezi üye kurum ve kuruluş amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile Kızılırmak hattı üzerinde Gülşehir ve Avanos ilçelerinden örnek çiftçiler ve muhtarlar katılım sağladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, İl Kuraklık Kriz Merkezinin Yamula-Hirfanlı Barajları arasındaki bölgede Kızılırmak sulamaları gündemiyle toplandığını belirtti.

Toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürü Recep Eroğlu tarafından Nevşehir'de tarımsal faaliyetler ve sulama konusunda alan bazlı verileri içeren sunum gerçekleştirildi.

Nevşehir Meteoroloji Müdürü Ertuğrul Tükenmez tarafından 2022 yılında Nevşehir'in yağış durumu ve 2023 yılı beklentileri hakkında bilgiler verildi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 12. Bölge Müdür Yardımcısı Serkan Kaman tarafından Yamula ve Hirfanlı barajı arasındaki bölgede sulama faaliyetleri ve 2023 yılı beklentileri konusunda bilgiler verildi.

Gündemle ilgili değerlendirmelerin ardından 2023 yılı çalışmalarına yönelik kararlar alındı.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145