Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi yeni yapılan okul inşaatlarını inceledi

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İdari İşler Başkan Yardımcısı Memiş Bülbül ve Eğitim ve Sosyal İşler Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin İyilikli Nevşehir’de inşaatı devam eden okul binalarını yerinde inceledi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi yeni yapılan okul inşaatlarını inceledi

Başkan yardımcısı Memiş Bülbül, “bir yıl gibi kısa süre içerisinde okul binalarımızın nerdeyse bitme noktasına geldiğini en kısa zamanda eğitim ve öğretime başlayacak seviyeye geldiğini gördük. Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Nevşehir eğitimini rahatlatacak bu okul binalarının modern tekniklerle ve yurtlarıyla birlikte yapılması okullaşma oranlarımızda ciddi artışa neden olacağı gibi bir üst öğrenime hazırlık noktasında da öğrencilerimize fayda sağlayacaktır. Buradan yetkililere çağrımdır. Eras bölgesinde ki ciddi nüfus artışı dolayısıyla Eras bölgemizde de ilkokul, ortaokul, lise binalarımıza ihtiyacımız vardır. Ayrıca Cumhuriyet İlkokulu’nun yeni bir binaya ihtiyacı vardır.

Öğretmen evinin Valiliğe devri ile birlikte bahçesine valilik hizmet binası ya da sosyal tesisi yapılacak olması bahçenin okul bahçesi olarak kullanılamayacak olmasından dolayı Cumhuriyet İlkokulu binasının hem ömrünü tamamlamış olması, okul fiziki şartlarını taşımaması hem de bahçenin okul için kullanılamayacak olmasından dolayı yeni bir Cumhuriyet ilkokulu binasına ihtiyacımız bulunmaktadır. Aynı şekilde Fen Lisesi için de hem fiziki şartları açısından hem de bulunduğu yer ve konum açısından yeni bir okul binasına ihtiyacımız vardır. Yapılan imar, yenileme çalışmaları ve yapılan yeni okul binaları gösteriyor ki devletimizin gücü büyüktür. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.” dedi.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER