TYT deneme sınavı için kayıtlar başladı

Nevşehir Belediyesi tarafından Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere yönelik 18 Aralık Pazar günü ikincisi düzenlenecek olan Türkiye geneli yüz yüze deneme sınavı için kayıtlar başladı.

TYT deneme sınavı için kayıtlar başladı

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri olan 3D Yayınevi işbirliğinde YKS ve LGS sınavlarına hazırlanan öğrenciler için başlattığı deneme sınavları serisi devam ediyor.

Bu kapsamda ilki 23 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen TYT Deneme Sınavının ikincisi 18 Aralık Pazar günü yapılacak. 81 ilden on binlerce öğrencinin kendilerini test etme imkânı bulacağı sınava katılmak isteyen ve Nevşehir il merkezinde ikamet eden lise son sınıf ve mezun öğrenciler,2 Aralık Cuma günü saat 17.00’ye kadar Nevşehir Belediyesinin kurumsal web sitesi olan www.nevsehir.bel.tr adresinden kayıtlarını yaptırabilecek.

Kayıtlarını yaptıran öğrenciler 10 Aralık Cumartesi gününden itibaren ise yine daha önce kayıt yaptırdıkları www.nevsehir.bel.tr adresinden sınav giriş yerlerini öğrenebilecek.

18 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek sınav sonunda dereceye giren öğrenciler, Nevşehir Belediyesi tarafından ödüllendirilecek.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145