Ukrayna-yurtdışı müteahhitlik hizmetleri bilgilendirmesi

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Başkanlığından Ukrayna-yurtdışı müteahhitlik hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ukrayna-yurtdışı müteahhitlik hizmetleri bilgilendirmesi

NTSO Başkanlığından yapılan bilgilendirmede; "Daha önce yapılan duyurularda, Ukrayna'da faaliyet gösteren müteahhitlik firmalarımızın Ukrayna'daki çatışma durumundan zarar görmesi ihtimali ve olası zararların telafi edilmesi kapsamında iş sözleşmelerinin, sigorta sözleşmelerinin, makine-ekipmanlara ait faturalar gibi diğer önemli hususların dikkatle dokümante edilerek, kayıt altına alınmasının elzem olacağının değerlendirildiği bildirilmişti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) gelen yeni yazıda, bu defa Ticaret Bakanlığı'nın 24.05.2022 tarihli yazısına atfen, Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından Rusya'nın askeri müdahalesi sonucunda ortaya çıkan zarar ve kayıpların belirlenmesine yönelik 20 Mart 2022 tarih ve 326 sayılı bir Bakanlar Kurulu Kararı'nın (BKK) yayınlandığı belirtilmiştir.

Yazıda, söz konusu BKK ile görülen kayıp ve zararlardan hangi Ukrayna Kurumu'nun sorumlu olduğunun tanımlandığı, kayıp ve zararların tespitinde baz alınacak genel kriterlerin sayıldığı ifade edilmiştir" denildi.   

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93