Umreci uğurlama merasimi düzenlendi

Nevşehir'den umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlar, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama töreninin ardından yola çıktı.

Umreci uğurlama merasimi düzenlendi

Nevşehir il merkezi ve Gülşehir’e bağlı Abuuşağı köyünden umre ibadetini yapmak üzere kayıt yaptıran toplam 21 umreci için Abuuşağı Köyü meydanında uğurlama töreni yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taşyapan, umrecilere kutsal topraklardaki ibadetleri konusunda önemli tavsiyelerde bulunarak; “İnşallah, sağlık ve sıhhatli bir şekilde umre ibadetlerini yerine getirerek tekrar sevdiklerinize kavuşursunuz. Bu yolculuk sıradan bir yolculuk değildir. Kişi kendisini hem bedenen hem de ruhen oralarda yapacağı ibadetlere hazırlanmalıdır. Medine-i Münevvere'de Rasulullah'ın, Mekke-i Mükerreme'de ise Rahman’ın misafirleri olacaksınız. Allah şimdiden ibadetlerinizi kabul etsin, yolunuz açık olsun. Rabbim gitmek isteyen tüm diğer kardeşlerimize de nasip etsin. ” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Taşyapan'ın yapmış olduğu dua sonrası umre yolcularının yakınlarıyla vedalaşmasının ardından uğurlama merasimi tamamlandı.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145