Umreye gidecek vatandaşlara yönelik seminer düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 umre organizasyonu ile umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik seminerler, 81 il müftülüğü koordinesinde ülke genelinde sürüyor.

Umreye gidecek vatandaşlara yönelik seminer düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile Nevşehir’den umreye gidecek olan vatandaşlar için İl Müftülüğü tarafından "Umre Yolcularını Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

İl Müftülüğü tarafından, aralık ayı içerisinde umreye gidecek olan 76 umre yolcusuna yönelik organize edilerek Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminere İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ile İl Müftü Yardımcıları Dr. Ahmet Özvarinli, Nurcan Solak, Mahmut Taşyapan ve Selami Kurt eğitimci olarak katıldı.

Vatandaşların umre ibadetlerini sağlık, güvenlik ve huzur içerisinde, usulüne uygun ve bilinçli bir şekilde yerine getirebilmeleri, umre ibadetini manevi bir yenilenme fırsatı olarak değerlendirebilmeleri amacıyla düzenlenen seminerde umrecilere çeşitli konularda bilgiler verildi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145