Urgenç; "Eğitimciler filyasyon görevini bırakıp asli görevine dönmelidir"

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, yüz yüze eğitimin başlamasıyla eğitimcilerin filyasyon görevini bırakıp asli görevlerine dönüş yapmaları gerektiğini belirten bir mesaj yayımladı.

Urgenç; "Eğitimciler filyasyon görevini bırakıp asli görevine dönmelidir"

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, “Eğitim ve öğretimin fiilen başladığı bugünlerde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması için eğitim çalışanlarının üzerinde bulunan temaslı takibi, salgın yönetimi evde hasta izlenimi, filyasyon görevinin sona erdirilmesi gerektiğini belirtti. Eğitim ve öğretim hem uzaktan hem de yüz yüze başlamış bulunmaktadır. Eğitim yöneticileri planlama ve okulu eğitime hazır hale getirmek için enerjisini harcamalıdır. Öğretmenleri ise asli görevlerine dönüş yapmalıdır.” dedi.

TES Şube Başkanı Urgenç; “Eğitim çalışanları Mart ayından itibaren salgınla mücadelede etkin rol oynadılar. Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan “Vefa Destek Gruplarında” gönüllü olarak görev alan on binlerce öğretmenimiz, bu dönemde devletimizin vatandaşa uzanan şefkat eli oldu. Sonraki süreçte de başta filyasyon ekipleri olmak üzere, ihtiyaç duyulan her yerde öğretmenlerimiz sorumluluk almaktan kaçmadılar ancak 12 Ekim itibariyle tüm ilkokullarımız ile 8. ve 12. sınıflarımız yüz yüze eğitime başlıyor. Bunun yanı sıra “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızda” da yüz yüze eğitim devam ediyor. Eğitim öğretimin başlamış olması hem öğretmenlerimiz hem de okul yöneticilerimiz için yoğun bir mesai demektir. Dolayısıyla artık öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize ilave sorumluluklar yüklenilmemesi eğitim öğretim sürecimizin sıhhatle yürütülmesi anlamında önem arz etmektedir. Bu hususta başta MEB ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere mülki amirlerin gerekli tedbirleri ivedilikle almasını bekliyoruz. Bu hususta Nevşehir Valiliğimize Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi olarak dilekçe ile başvuruda bulunacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 18:07
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER