Vali Becel, Manastır Vadisi ve Topakoğlu Konağı'nda incelemede bulundu

Vali İnci Sezer Becel, Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa köyünde Manastır Vadisi düzenleme projesi ile tarihi Topakoğlu Konağı Kapadokya KOP Hayal Kütüphanesi projesinde incelemelerde bulundu.

Vali Becel, Manastır Vadisi ve Topakoğlu Konağı'nda incelemede bulundu

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa köyü ve çevresini kapsayan Manastır Vadisi düzenleme projesinin restorasyon ve çalışma alanları ile Mustafapaşa köyündeki tarihi Topakoğlu Konağı Kapadokya KOP Hayal Kütüphanesi Projesi ve sokak sağlıklaştırma projesinde incelemelerde bulundu.

MANASTIR VADİSİ PROJESİ

Vali Becel, Nevşehir Valiliği himayesinde KOP İdaresi Başkanlığı ve AHİLER Kalkınma Ajansı desteğiyle İl Özel İdaresi proje sahipliğinde Konya Ovası Projesi kapsamında Kapadokya'daki turizm faaliyetlerinin daha geniş alanda yürütülebilmesi, turistlere yeni destinasyon sağlanması amacıyla Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından "En İyi Turizm Köyü" seçilen, Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa köyü ve çevresini kapsayan Manastır Vadisi düzenleme projesinin restorasyon ve çalışma alanlarında incelemelerde bulundu.

Vali Becel, Mustafapaşa köyündeki Manastır Vadisi'nin açık hava müzesine dönüştürülerek Türkiye ve dünya turizmine kazandırılmasının amaçlandığını belirtti.

TOPAKOĞLU KONAĞI / HAYAL KÜTÜPHANESİ

Vali Becel, Nevşehir Valiliği himayesinde KOP İdaresi Başkanlığı ve İl Özel İdaresi desteğiyle Konya Ovası Projesi kapsamında Mustafapaşa köyündeki tarihi Topakoğlu Konağı Kapadokya KOP Hayal Kütüphanesi projesi ve sokak sağlıklaştırma projesini yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER