Vali Becel’den Gülşehir ilçesine ziyaret

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gülşehir ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Vali Becel’den Gülşehir ilçesine ziyaret

İlk olarak Gülşehir Kaymakamlığını ziyaret eden Vali İnci Sezer Becel, ziyarette görevine yeni başlayan Kaymakam Mehmet Zortul’a başarılar diledi.

Vali Becel, daha sonra Gülşehir’e bağlı Kızılkaya köyünü ziyaret etti. Vali Becel, ziyaretinde köy halkı ile sohbet ederek, köylülerin taleplerini dinledi.

Son olarak Gülşehir’e bağlı Ovaören köyünü ziyaret eden Vali Becel, ziyaretinde Selçuklular dönemine ait tarihi cami hakkında yetkililerden bilgiler alarak, köy halkının taleplerini dinledi.

Vali Becel, ziyaretinde Nevşehir ilinin en büyük arkeolojik yerleşim yeri olan Yassıhöyük, Topakhöyük ve Teras Alanı olmak üzere 3 farklı arkeolojik birimden oluşan Ovaören Kazı Sahasında,  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi adına Prof. Dr. Süleyman Yücel Şenyurt başkanlığında, Doç. Dr. Atakan Akçay’ın başkan yardımcılığında 2007 yılından itibaren yürütülen kazı çalışmalarında Erken Tunç Çağından Hellenistik-Roma Dönemine kadar kesintisiz bir yerleşim tarihi tespit edilen köyde yapılan kazı çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Vali Becel'e ziyaretinde Gülşehir Kaymakamı Mehmet Zortul, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru ve İl Genel Meclis Üyesi Turan Balak da eşlik etti.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER