Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlık sınav duyurusu

Nevşehir İl Müftülüğü, Vekil İmam Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım sınavıyla ilgili duyuru yayımladı.

Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlık sınav duyurusu

İl Müftülüğünce yayımlanan duyuruda Nevşehir İl ve İlçe Müftülüklerine bağlı camilerde görevlendirilmek üzere Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyımlık sınavı yapılacağı belirtildi.

Duyuruda, başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuru formunu doldurarak istenen belgelerle birlikte 31 Ekim – 14 Kasım tarihleri arasında İl Müftülüğüne şahsen müracaat etmeleri gerektiği kaydedildi.

İl Müftülüğünden yapılan duyuruda; “İlimiz ve İlçe Müftülüklerimize bağlı camilerde, İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken, askerlik, aylıksız izin, yurtdışı görevlendirme, geçici görevlendirme vb. nedenlerle görevden ayrılan/ayrılacak olan veya uzaklaştırılan cami görevlilerinin yerine ilgi kanun, yönetmelikler ve yazı uyarınca yarışma sınavı ile açıktan Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyımlık sınavı yapılacaktır.

 Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, başvuru formunu doldurarak istenen belgelerle birlikte 31 Ekim – 14 Kasım tarihleri arasında 10.00-15.30 saatleri arası İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.  Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurt dışından veya askerlik görevini yerine getirmekte olanlardan sınava başvuracak adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.” ifadelerine yer verildi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145