Yabancı temsilcileriyle toplantı düzenlendi

Nevşehir’de yaşayan yabancıların sosyal uyumlarını artırmak üzere Suriye ve Afganistan uyruklu yabancı temsilcilerle toplantı düzenlendi.

Yabancı temsilcileriyle toplantı düzenlendi

Toplantıda İl Göç İdaresi Müdürü Enver Tutel tarafından toplumda uyulması gereken kurallar, yaşanan problemlerle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına başvurulması konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Nevşehir’de yaşayan yabancıların, kamusal kurallara uyumlarının çok hassas bir konu olduğu, özellikle kamu düzenini ve güvenliğini tehlikeye düşürenlerin, kanunlara uymayan ve toplumun huzurunu kaçıranların, sosyal medyada provokatif eylemlerde bulunanların ve herhangi bir suça karışan yabancıların tespit edilmesi halinde adli ve idari süreçlerin başlatılacağı belirtildi.

Yabancıların temsilcilerle arasında sağlıklı bir diyalog ve koordinasyon sağlanmasının önemi vurgulanarak, duyulan bir bilginin öncelikle kendileri arasında teyit edilip İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile de irtibat içerisinde olarak, yatıştırıcı ve sağduyulu üslubu terk etmemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER