Yıkılan köprü iki ayda tamamlandı

Acıgöl’e bağlı Tepeköy köyünde yoğun yağışlar nedeniyle zarar gören içme suyu, kanalizasyon, yol ve köprülü-menfez gibi altyapı çalışmalarında sona gelindi.

Yıkılan köprü iki ayda tamamlandı

7 Haziran’da meydana gelen yoğun yağışlar nedeniyle oluşan sel Acıgöl’e bağlı Tepeköy köyünün içinde yer yer altyapıda bozulmalara neden oldu. İl Özel İdaresi tarafından hızla selden zarar gören yerler tespit edilerek o günden bu güne içme suyu, kanalizasyon, yol ve köprülü-menfez gibi altyapı çalışmalarının sonuna gelindi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru ve Tepeköy Köyü Muhtarı Kerim Kartalmış yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Muhtar Kartalmış, İl Özel İdaresi tarafından yapılan yoğun çalışmalardan dolayı Genel Sekreter Duru’ya teşekkür etti. Kartalmış; "İlimiz genelinde İki buçuk ay önce meydana gelen yağıştan Tepeköy Köyü olarak bizde etkilendik. Oluşan sel köyümüzün içerisinde birçok noktada kanalizasyon ve yollarda bozulmalara neden olmuştu. Fakat devletimizin yanımızda olduğunu bu kısa zamanda yapılan çalışmalar bize bir daha gösterdi. Sağolsun Genel Sekreterimiz ilk günden bu güne ne istersek imkanlar dahilinde bize sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum." dedi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER