Aktekin birincilik ödülü kazanan öğrencileri tebrik etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, ‘PMO Genç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’ndan ‘2022 Yılı Birincilik Ödülü’yle dönen Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerini tebrik etti.

Aktekin birincilik ödülü kazanan öğrencileri tebrik etti

Aktekin, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Peyzaj Mimarları Odası’nın (PMO) destekleyen kuruluş olarak yer aldığı ‘PMO Genç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’na NEVÜ’yü temsilen katılarak ‘2022 Yılı Birincilik Ödülü’ kazanan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Muhammed Akkaya, Furkan Yasin Sarı, Ebrar Zengin, Ayşe Abakahan, Ozan Külek ve Selin Özdemir ile bölüm hocaları Doç. Dr. Meliha Aklıbaşında, Doç. Dr. Esra Özhancı, Dr. Aslıhan Tırnakçı ile Dr. Murat Yücekaya’yı makamında kabul etti.

Öğretim elemanları ve öğrenciler 7-10 Eylül tarihlerinde 18 üniversiteden 107 öğrencinin katılımıyla Sapanca`da bu yıl ikincisi düzenlenen ve suyun önemi, verimli kullanılması, peyzaj uygulamalarında su tasarrufu, iklim krizi ve mavi/yeşil altyapının önemini vurgulamak için ‘Kurakçıl Peyzaj’ temasının ele alındığı  ‘PMO Genç Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’ hakkında Rektör Aktekin’e bilgi verdi.  Öğrenciler ve öğretim üyeleri ayrıca vermiş oldukları desteklerinden dolayı Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkürlerini dile getirdi.

Öğrencileri elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Rektör Aktekin, öğretim elemanlarına da teşekkür etti.

Aktekin, “Öğrenci merkezli eğitim-öğretim sistemini benimseyen üniversite olarak, siz değerli öğrencilerimizin eğitimleriyle birlikte sosyo-kültürel olarak alan dışı gelişimlerinize de büyük önem veriyoruz. Çünkü değerli hocalarınızın sizlere verdiği eğitim kadar üniversite içi veya üniversite dışı düzenlenen proje ve çalışmaların içerisinde yer almanız bilgi ve birikimleriniz ile birlikte yeni tecrübeler edinmenize de vesile olur. Bunun en güzel örneği de sizlerin bölüm bazında almış olduğunuz eğitim ve birikimlerinizi katıldığınız yarışmada ortaya koyduğunuz güzel ve başarılı çalışmanın ardından ödülle taçlandırmanız. Ben bu vesileyle siz değerli öğrencilerimizi elde etmiş olduğunuz başarılarınızdan dolayı bir kez daha tebrik ederek başarılarınızın devamını dilerken,  üniversitemize bu gururu yaşatmanızdan dolayı da ayrıca şahsım, üniversitem ve şehrimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrenciler ve öğretim üyeleri ile bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini de dinleyen Aktekin, birincilik ödül belgelerini verdi. Öğrenciler ve öğretim elemanları da üniversite adına kazandıkları birincilik ödülünü Rektör Aktekin’e takdim etti.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER