Aytekin ile Erikçi’den Rektör Aktekin’e ziyaret

Kapadokya bölgesinin yerel yazar ve ressamlarından Osman Aytekin ile Heykeltraş Adem Erikçi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Aytekin ile Erikçi’den Rektör Aktekin’e ziyaret

Yayınlanmış 18 kitabı ile birlikte bireysel ve karma resim sergileri bulunan Nevşehir’in tanınmış Yazar ve Ressamlarından Osman Aytekin beraberinde Heykeltraş Adem Erikçi ile, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ziyaret etti. Açmış olduğu bireysel ve karma resim sergilerinin yanı sıra yayınlanmış kitapları ve yeni çıkaracağı ‘Macera Pesinde Gizemli Orman’ isimli kitabı hakkında Rektör Aktekin’e bilgi veren Aytekin, üniversitenin bölgenin yerel değerlerine sahip çıkarak göstermiş oldukları desteklemelerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin,  Aytekin ve Erikçi’ye teşekkür etti. Yükseköğretim Kurulumu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak belirledikleri ‘Strateji ve Yol Haritası’na değinen Rektör Aktekin, bölgenin somut ve somut olmayan kültür mirasının sürdürülebilirliğine yönelik yeni yaklaşımlar üretmeyi ve bölgesel kalkınmaya yenilikçi çözümler getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Aktekin bu kapsamda bölgenin ve şehrin önemli değerleri arasında yer alan yazar, şair ve diğer tüm sanatçılarını önemsediklerini ve kendileriyle ortak çalışma ve projelerin artarak devam edeceğini kaydetti.

Rektör Aktekin daha sonra, Aytekin ve Erikçi ile sanat ve edebiyat üzerine bir süre sohbet etti.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145