Gülşehir Kaymakamı Zortul’dan Rektör Aktekin’e ziyaret

Nevşehir’in Gülşehir İlçe Kaymakamı Mehmet Zortul, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Gülşehir Kaymakamı Zortul’dan Rektör Aktekin’e ziyaret

Rektör Aktekin’i makamında ziyaret eden Kaymakam Zortul, üniversitenin Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile birlikte ilçenin sahip olduğu ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesinde önemli bir rol üstlendiğini belirterek Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkür etti. Kaymakam Zortul ayrıca Kaymakamlık ve İlçe olarak üniversite ve öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aktekin ise Kaymakam Zortul’a, yeni görevlerinin hayırlı olması ile birlikte başarılar temennisinde bulundu. Aktekin, YÖK tarafından da ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Üniversitesi’ ilan edilen üniversite olarak şehrin ve bölgenin tüm değerleriyle tanınırlığını arttırma, geliştirme ve çeşitlendirmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini ve bu kapsamda da Gülşehir’in ilgili kurum-kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade etti.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145