NEVÜ Eğitim Fakültesi’nin Akademik Dergisi KAPED DergiPark’a kabul edildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi tarafından yayınlanan Kapadokya Eğitim Dergisi (KAPED), TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) çatısı altında, Türkiye'de yayınlanan akademik hakemli dergiler için elektronik ortamda barındırma ve editoryal süreç yönetimi hizmeti sunan DergiPark üzerinden erişime açıldı.

NEVÜ Eğitim Fakültesi’nin Akademik Dergisi KAPED DergiPark’a kabul edildi

Bu yenilik, DergiPark'ın ulusal akademik dergilerin standartlara uygun olarak varlık kazanmasına ve uluslararası görünürlüğünün artırılmasına destek olması nedeniyle KAPED için son derece önemli bir gelişme. 2020 verilerine göre günde ortalama 100 bin kişi tarafından ziyaret edilen DergiPark'a kabul edilen KAPED, bundan sonra bütün makale kabul ve editöryal süreçlerini DergiPark üzerinden yürütecek.

Eğitim alanında yapılmış teorik ve uygulamalı özgün araştırma makalelerinin, inceleme ve derlemelerin yayınlandığı hakemli, bilimsel bir dergi olan KAPED, 2020'den bu yana haziran ve aralık aylarında olmak üzere yılda 2 kez yayımlanıyor. Eğitim Bilimleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, Ekonomi ve Planlaması, Eğitimde Drama, Yabancı Dil Eğitimi, Meslek ve Teknik Eğitim, Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi gibi birçok alandan bilimsel çalışma KAPED bünyesinde yayımlanıyor.

KAPED’in bundan sonraki hedefi ulusal ve uluslararası birçok yayının buluştuğu TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizininde yer almak.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER