NEVÜ GSF Resim Bölümü için özel yetenek sınavı başladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için öğrenci alacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Resim Bölümü özel yetenek sınavı başladı.

NEVÜ GSF Resim Bölümü için özel yetenek sınavı başladı

NEVÜ Spor Merkezi’nde başlayan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü özel yetenek sınav alanını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin,  sınav komisyonundan bilgi aldı.

Daha sonra sınava girecek aday öğrenciler ve aileleriyle bir araya gelerek kendilerinin heyecanını paylaşan Rektör Aktekin, NEVÜ’yü tercih etmelerinden dolayı kendilerine ayrıca teşekkür etti.

ÖZEL YETENEKLE 50 ÖĞRENCİ NEVÜ’LÜ OLACAK

NEVÜ GSF Resim Bölümü, bugün başlayan özel yetenek sınavı sonuçlarına göre Resim Ana Sanat Dalı normal öğretime 50 öğrenci alacak.

Başvuru ve ön kayıtları 22-31 Ağustos tarihlerinde çevrim içi olarak alınan aday öğrenciler, bugün ise ‘Canlı Modelleme Çizimi’ ile ‘İmgesel Çizim’ olarak iki aşamada düzenlenen sınava girdi. 12-13 Eylül tarihlerinde sınavda başarılı olan öğrenciler kesin kayıtlarını yaptıracak olup, yedek adayların boş kalan kontenjan için kayıtları ise 14-16 Eylül tarihlerinde kabul edilecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 16:17

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER