NEVÜ İzci Kulübü’nden eğitim kampı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İzci Kulübü, üniversitenin Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi içerisinde takım başları ve takım başı yardımcıları için temel eğitim kampı etkinliği düzenledi.

NEVÜ İzci Kulübü’nden eğitim kampı

Bünyesindeki kulüp üyeleri ile kurulan takımlar halinde faaliyet gösteren NEVÜ İzci Kulübü, mevcut ve yeni kurulan takımlarının takım başları ve takım başı yardımcılarının eğitimi için kulübün lider izcileri, takım başları ve yardımcıları ile akademik danışmanlarının katılımıyla NEVÜ yerleşkesi içerisinde 25 kişilik kamp düzenledi.

Gerçekleştirilen etkinlikte kulübün lider izcileri tarafından izci disiplini, kamp düzeni, ateş yakma, ilk yardım, doğada hayatta kalma teknikleri, birlik olma, takımların düzeni ve yönetilmesi gibi birçok konuda uygulamalı eğitim verildi.

Kampın ve eğitimin detayları hakkında bilgi verilmeyen izcilere, "İzci daima hazırdır!" parolasına göre habersiz bir şekilde gecenin geç saatlerinde aniden uyandırılarak tatbikat yaptırıldı.

"Ateş Gecesi" olarak adlandırılan ve izcilerin eğlencesi olan kampın son gecesi, tören ile yakılan büyük ateş etrafında toplanan izciler hazırladıkları skeçleri, oyunları ve yarışmaları sergiledi.

Ateş Gecesi sonrası etkinliklerine devam eden NEVÜ İzci Kulübü, kampın son günü etkinliklerini tamamlayarak kampı sonlandırdı.

NEVÜ İzci Kulübü öğrencileri, desteğinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145