NEVÜ PDR öğrencileri Nevşehir RAM’ı ziyaret etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Topluluğu üyesi 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Nevşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM)’ı ziyaret etti.

NEVÜ PDR öğrencileri Nevşehir RAM’ı ziyaret etti

Etkinlik kapsamında öğrenciler araştırma merkezinde görev yapan psikolojik danışmanlarla ve personelle tanıştı.

Personeller öğrencilere kurumun işleyişi, kurumun görevleri ve kurumun birimleri hakkında bilgi verdi. RAM’da görev yapan psikolojik danışmanlar, öğrencilerin meslekle ilgili merak ettiği konuları cevaplayarak, öğrencilerin iş hayatında karşılaşacağı zorlukları, buna karşın mesleğin güzel yönlerini, insanlara fayda sağlamanın yaşam kalitesini artırdığını aktardı.

RAM personelleri tarafından yapılan sunumda öğrenciler, psikolojik danışmanların hangi alanlarda çalışabilecekleri hakkında bilgi edindi.

Psikolojik danışmanlar öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimlerini destekleyecek kitap, film ve çalışma tekniği önerdi. 1. ve 2. sınıfların eğitim düzeylerine yönelik RAM da kullanılan testlerden ve bu testlerin kullanım alanlarını tanıtan psikolojik danışmanlar alandaki deneyim ve tecrübelerinden yola çıkılarak öğrencilere yol haritası oluşturma konusunda yardımcı oldu.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145