NEVÜ ve JAKEM arasında protokol imzalandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ile Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) arasında ‘Barınma ve Eğitim Alanları İş birliği Protokolü’ imzalandı.

NEVÜ ve JAKEM arasında protokol imzalandı

NEVÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir JAKEM Komutanı Jandarma Albay İlyas Uysal, JAKEM Atlı Jandarma Birlik Komutanı Yarbay Hüseyin Fırat, NEVÜ Atçılık Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AT-BİN) Müdürü Dr. Uğur Ödek katıldı.

Aktekin, Uysal ile birlikte imzaladığı protokolün önemine değinerek, “2021 Yılında JAKEM Komutanlığı ile atlı jandarma timleri ile görev köpeği unsurlarının bilimsel metotlar ve etkili öğretim teknikleri kullanılarak eğitim seviyelerinin yükseltilmesini içeren eğitim ve iş birliği protokolü imzalamıştık. Bugün ise bu protokolün devamı olarak NEVÜ AT-BİN barınma ve eğitim alanlarının JAKEM tarafından kullanılmasına yönelik bir anlaşma daha imzaladık. İmzaladığımız protokol çerçevesinde JAKEM ve üniversitemiz AT-BİN bünyesinde istihdam edilen atlar, her iki kurumun sahip olduğu barınma imkânlarından faydalandırılabilecek. Bu sayede, atçılık ve binicilik odaklı eğitim ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin iki kurumun ortaklaşa çalışmaları ile sürdürülmesi sağlanacak.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022, 17:48

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER