NEVÜ’de seçmeler başladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için öğrenci alacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nün özel yetenek sınavı seçmeleri başladı.

NEVÜ’de seçmeler başladı

AKTEKİN: BAŞVURU SAYISI ÖNCEKİ YILLARA GÖRE KATLANARAK ARTTI

NEVÜ Spor Merkezi’nde bugün başlayan ve iki gün sürecek olan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nün özel yetenek sınav alanını ziyaret eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, tüm aday öğrencilere başarı diledi.

Aday öğrenciler ve aileleriyle bir araya gelen ve NEVÜ’yü tercih etmelerinden dolayı teşekkür eden Rektör Aktekin, bu sene üniversitenin Antrenörlük Eğitimi Bölümüne ilginin önceki yıllara göre katlanarak arttığını söyledi.

Aktekin, “Ben öncelikle üniversitemizi tercih eden tüm aday öğrencilerimize ve kendilerini bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayan ailelerine üniversitemizi tercih etmelerinden dolayı teşekkür ediyor ve üniversitemize hoş geldiniz diyorum. Eğitim kadrosu ve sportif alt yapı yönünden çok iyi düzeyde olan üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı için özel yetenek sınavı ile 6’sı uluslararası öğrenci olmak üzere toplam 56 öğrenci alacağız. Belirlediğimiz kontenjan dahilinde bu bölümümüze geçtiğimiz yıllara nazaran yoğun ilgi olurken toplamda 1958 kişi başvuruda bulundu. Bu da üniversitemizin ülke genelindeki üniversiteler arasında en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldığımızı bir kez daha gösterdi” dedi.

“SINAVLARIMIZI CANLI OLARAK YAYINLIYORUZ”

Rektör Aktekin iki gün sürecek olan özel yetenek sınavında herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek için tüm hazırlıkları yaptıklarını ve üniversitenin kurumsal adresleri üzerinde canlı olarak yayınladıklarını söyledi.

Aktekin, “Sınava girecek aday öğrencilerimizin ve ailelerinin herhangi bir sıkıntı yaşamamaları ve kendilerini üniversitemizde en iyi şekilde ağırlamak için günler öncesinden hazırlıklarımızı tamamladık ve sınavımızı üniversitemiz kurumsal sayfası ve sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlıyoruz” dedi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137