Rektör Aktekin akademik kurul toplantısına katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen Edebiyat Fakültesi 2022-2023 akademik kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Rektör Aktekin akademik kurul toplantısına katıldı

Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Zeynep Korkmaz Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ensar Çetin, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Cansız, Doç. Dr. Hüseyin Kalemli, Bölüm Başkanları, fakültenin akademik ve idari personeli katıldı.

Toplantı Çetin’in yeni eğitim-öğretim yılına yönelik yürüttükleri çalışma ve projelere değinerek, yapılması planlanan diğer çalışmalar ve projeler hakkında bilgi vermesi ile başladı.

Rektör Aktekin ise YÖK tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma programına dâhil edilen üniversite olarak, 2022-2026 yılları arasında hayata geçirilmesini planladıkları ‘İhtisaslaşma Stratejisi ve Yol Haritası’ kapsamındaki proje ve faaliyetlere değindi.

Aktekin, “YÖK tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak ‘Strateji ve Yol Haritası 2023’ vizyonunu Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, Kalkınma Planı, YÖK Stratejik planı ve bölgesel plan ile programları baz alarak ihtisaslaşma stratejisi ve yol haritamızı belirledik.  10 ana proje ve 21 ana faaliyete yer verdiğimiz İhtisaslaşma Stratejisi ve Yol Haritamızda, 2022-2026 yılları arasında bulunduğumuz şehrin, bölgenin ve ülkemizin kalkınmasına yönelik hayat geçirmeyi planladığımız proje ve çalışmalarımız yer almakta. Bunu da siz değerli tüm akademisyenlerimiz, çalışanlarımız ve paydaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

Öğrenci merkezli eğitim-öğretim sistemini benimseyen üniversite olarak öğrencilere yönelik yapılan ve yapılması planlanan çalışma ve projelere de yer veren Rektör Aktekin, “Üniversite olarak gelişmiş akademik ve fiziki alt yapımız ile birlikte nitelikli akademik kadromuzla ortaya koyduğumuz güzel ve başarılı çalışmaların bir neticesi olarak bu sene de yüzde 100’lere yaklaşan dolulukla en çok tercih edilen üniversiteler arasında bir kez daha yerimizi aldık. Bu hepimiz için gurur verici. Üniversitemiz bünyesinde bulunan öğrenci kulüp ve topluluklarımız başta olmak üzere diğer tüm birimlerimizle öğrencilerimizin bilgi, birim ve tecrübelerini zenginleştirecek bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yürütüyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimizi ülkesini ve milletini seven, insanlığa faydalı birer bireyler olarak yetişmeleri için onları siz değerli hocalarımıza emanet ediyoruz” diye konuştu. 

Toplantı, Rektör Aktekin’in öğretim elemanlarının yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında dile getirdikleri görüş, istek ve önerilerini alması ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2022, 14:17

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145