NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNE ÖNEMLİ DUYURU

NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNE ÖNEMLİ DUYURU

NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNE  ÖNEMLİ DUYURU

NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN

NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNE

ÖNEMLİ DUYURU

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve bu kanun çerçevesinde yayınlanan ilgili yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, üyelerin vergi mükellefiyetlerine ilişkin oda kayıtlarını kontrol ederek güncellemeleri gerekmektedir.

Vergi mükellefiyetine ilişkin kayıtlar 25 AĞUSTOS 2022 PERŞEMBE günü mesai bitimine kadar incelemeye açık tutulacaktır. Bu süre zarfında üyeler odamıza bizzat başvurarak vergi mükellefiyetlerine ilişkin kayıtlarını kontrol edebileceklerdir.

Kayıtların üyeler tarafından incelenmesi aşamasında, düzeltilmesi icap edilen hususların mevcudiyeti halinde, üyelerin kayıtlı bulundukları vergi dairelerinden temin edecekleri resmi yazılar ile Odamıza müracaatları gerekmektedir.

25 AĞUSTOS 2022 PERŞEMBE günü mesai bitimine kadar incelemeye açık tutulacak vergi mükellefiyetine ilişkin kayıtların bu süreye kadar üyeler tarafından kontrol edilmemesi halinde, ilgili yönetmelik hükümleri gereğince, Odamız kayıtlarının doğruluğunun üyeler tarafından kabul edilmiş sayılacağı önemle duyurulur.

İşbu duyuru kanunen yapmakla yükümlü olduğumuz vergi mükellefiyetlerinin güncellemesi neticesinde üyelerimizin herhangi bir hak kaybına uğramaması için yayınlanmış olup, tüm üyelerimizi vergi mükellefiyetlerine ilişkin oda kayıtlarını incelemeye davet ederiz.

Duyurulur. 

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137