Türkiye “Her Çocuk Kahraman” dedi

LÖSEV’in tüm Türkiye’ye armağan ettiği 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda, her yıl farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl tüm Türkiye’de farkındalığın sloganı “LÖSEV ’de Her Çocuk Kahraman” oldu.

Türkiye “Her Çocuk Kahraman” dedi

LÖSEV, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına çağrıda bulunarak herkesi #LÖSEVdeHerÇocukKahraman etiketli paylaşımlar yapmaya çağırdı.

Her Çocuk Kahraman

Özel firmalardan resmi kurumlara; ünlü oyunculardan yıldız futbolculara kadar herkes sosyal medya üzerinden yaptığı turuncu maskeli ve “LÖSEV ‘de Her Çocuk Kahraman” sloganı ile yaptıkları paylaşımlar ile haftanın önemine dikkat çekti.

Lösemili Çocuklar Haftası boyunca ilkokuldan üniversitelere, belediyelerden çeşitli kurumlara bilgilendirme seminerleri yapıldı. Lösemi ve kanser ile savaşan çocukların yaşadığı zorlukları anlatmak adına Türkiye genelinde gönüllülerle birlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi. Hafta kapsamında Türkiye’nin sembol yapıları LÖSEV tarafından kanser farkındalık rengi olan turuncu ile aydınlatıldı.

LÖSEV 22 yıldır Lösemili Çocukların Yanında

22 yıl önce 8 Kasım’da kurulan LÖSEV, kuruluş yıldönümünü 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nın son gününe kadar tüm Türkiye’de gerçekleşen farkındalık etkinlikleri ile kutlamış oldu.

LÖSEV ‘in resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada “Lösemi tedavi edilemez bir hastalık olarak görülürken bundan tam 22 yıl önce, LÖSEV kuruldu ve o küçük kahramanların kaderi değişti. Artık bizim binlerce yeni kahramanımız, hikayemiz ve mutlu sonumuz var...” ifadesine yer verildi.

8 Kasım 1998’de kısıtlı imkânlarla kurulan LÖSEV, 22 yıldır tedavi hizmetlerinden eğitime, sosyal hayata kadar birçok alanda, lösemi ve tüm çocukluk çağı kanserleri ile savaşan çocuk ve kanser hastası yetişkinlere destek olmaya devam ediyor.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93